שחר לבנה, מטמורפיזם (צילום: Ronals Smits)

4 ישראלים בתחרות DEZEEN 2020 מועמדים לזכייה

עם מתחרים ושופטים ראויים ומכובדים, אין ספק שהם נמצאים בחברה ממש טובה. תחזיקו אצבעות עד ההכרזה על הזוכים באוקטובר

בימים אלה, הוכרזו הרשימות הראשונות של האדריכלים והמעצבים שעברו לרשימות המועמדים הארוכות בתחרות DEZEEN 2020 המתנהלת זו השנה השלישית על ידי האתר. פרסום הרשימות המקוצרות צפוי להתרחש בתחילת ספטמבר ואילו הזוכים יוכרזו במהלך אוקטובר.

מבין כאלף המועמדים הסופיים בארבע הקטגוריות ראשיות (וכארבעים קטגוריות המשנה): אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב וסטודיו, התרגשנו מאוד לראות גם ארבעה ישראלים. אפשר לומר שהחברה בהחלט טובה כי לצידם של הישראלים מצויים לא מעט גופים מתחרים ידועים כמו גוגל, אלסי, פוסטר ושות' ועוד. גם חבר השופטים מכובד למדי והוא מונה, בין היתר, את דרור בן שטרית הישראלי שחי ועובד בניו ורק, וכן את פטריק שומכר, פאולה נבונה, דניאל ליבסקינד, חיימה חיון, קונסטנטין גריצ'יץ', הומברטו קמפנה ועוד.

ברנוביץ' גולדברג, מועמדות בקטגוריית עיצבו פנים חללים מסחריים (צילום: עמית גרון)
שחר לבנה, מועמדת בקטגוריית המעצב המצליח, מפרויקט בית החרושת לבשר (צילום: Alan Boom)

חלל מסחרי

בקטגוריית עיצוב פנים לחלל מסחרי גדול, מצאנו את סיגל ברנוביץ' ואירנה גולדברג ל'ברנוביץ' גולדברג אדריכלים'. השתיים, מועמדות בזכות אולם התצוגה שתכננו לפרביטל, יבואנית, משווקת ויצרנית של שיש ואבן. האולם, מהווה במה לאוסף האבנים של החברה ומשמש גלריה של תשוקה לטבע וליצירה. האולם בנוי בצורת טרפז במפלסים ומדמה מחצבה שמסיירים בה כמו בגן פסלים.

טרפז עם מפלסים (צילום: עמית גרון)

המעצב המבטיח

שחר לבנה, בעלת סטודיו בהולנד העוסק בנושאים חברתיים, פילוסופיים ואקולוגיים, מועמדת בקטגוריית המעצב המבטיח של השנה. מאז שייסדה את הסטודיו בשנת 2017, עבודותיה של ליבנה מוצגות במוזיאונים ברחבי העולם והיא משתתפת באירועי עיצוב מרכזיים כמו שבועות העיצוב במילאנו, באיינדהובן ובמיאמי. ליבנה מתמקדת בחומר כנושא מרכזי ומתייחסת אל השימוש בו כאל פן קריטי בעיצוב.

מתוך הפרויקט מטמורפיזם (צילום: Ronals Smits)

עיצוב פנים

בקטגוריית עיצוב הפנים בתחום הדירות, מצאנו את האדריכל פיצו קדם עם דירה ביפו שתוכננה כאוסף של חללים מסורתיים המקיפים פטיו מרכזי. באמצעות טכנולוגיות חדישות השכיל הסטודיו לשלב בין ישן וחדש. הכוונה, הייתה לחפש את נקודת התפר שבין האדריכלות העותומנית המקורית של המבנה לבין השפה העכשווית של המשרד. קדם נבחר בשנת 2016 למקום ה 39 מתוך רשימת האדריכלים והמעצבים המסקרנים קוראי אתר DEZEEN.

שילוב של ישן וחדש (צילום: עמית גרון)

עוד בקטגוריית עיצוב הפנים, מצאנו את פרויקט הבית שתכנונו מתייחס להפיכת מוגבלות לנוחות ושמחת חיים. הבית, תוכנן על ידי מעצבת הפנים נורית גפן, בדגש על התחשבות באם המשפחה הסובלת ממגבלת תנועה. המטרה הייתה, ליצור בית שמח שיתמוך באם ובבני המשפחה ויעזור להם להתמודד עם הסיטואציה המורכבת.

(צילום: עודד סמדר)

אולי יעניין אותך גם...