רק בגלל הרוח, דגמים של עדן משה ועדי טל, המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר (צילום: עמית סליקטר)

עפנו על זה: בדי המצנחים שהפכו לקולקציות לוהטות

עם מצנח צבעוני אחד, ספר היסטוריה וערכים חברתיים וסביבתיים, הסטודנטים במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר לקחו את המשימה שהוטלה עליהם הכי גבוה שאפשר

שיתוף הפעולה בין שנקר ו KitePride הוא מהיפים שנראו בזמן האחרון. לא רק שיצאו ממנו פריטי לבוש ותיקים מסקרנים ויוצאי דפן, הוא גם לקח חלק בתרגום ערכים חברתיים וסביבתיים למעשים של ממש – שזה בכלל טוב.

דגמים של רונית עבאס וגל אוזן (צילום: עמית סליקטר)

בחזרה לנורמה

למי שלא מכיר, 'קייט פרייד' דוגלת בערכים של קיימות לצד תמיכה באוכלוסיות מוחלשות ושיתופן בקהילה בישראל. המושג "רוח גבית", בו משתמשים הרבה בחברה, בה לדמות את הרוח הנושבת למצנח ומגבירה את מהירותו, אבל גם את זו שמטרתה לעודד, לתמוך, לקדם ולדרבן נשים וגברים, שהם חלק מתעשיית הזנות בישראל, לחזור למעגל החיים החברתי הנורמטיבי על ידי העסקתם בחברה.  

דגם של ריבי אביבי (צילום: עמית סליקטר)

עדיין לא מנויים לניוזלטר של LEGIT? זה בדיוק הזמן להקליק

שיעור ראשון

במפגש הראשון של קורס 'רק בגלל הרוח', נחשפו הסטודנטים במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, למוצרים ולערכים של 'קייט פרייד'. בשלב הזה, כל אחד מהם קיבל מצנח צבעוני אחד (ושונה משל כל האחרים) ששימש אותו להיכרות עם טקסטיל Ready Made, על החומריות, המרקם, הצבע והאלמנטים העיצוביים הקיימים בו.

דגם של שקד לבנה (צילום: עמית סליקטר)

היסטוריה עכשווית

"בנוסף לחקר הטקסטיל, הפנינו את הסטודנטים לחקור את ההיסטוריה ואת היחס שבין המרכיבים הפונקציונאליים של פריטי לבוש גבריים כמו מעיל ציידים, מעיל טייסים, מדי צבא ובגדי ימאים" הסביר רונן לוין, המנחה העיצובי של הקורס.

"בהמשך, ותוך כדי תהליך המחקר, שיחזרו הסטודנטים את הפריטים ותפרו רפליקות מבד גולמי. בשלב הבא, הם פיתחו את הדגמים באמצעות סקיצות שבהן הם שילבו פרשנות עכשווית יותר בדגש על צלליות עדכניות, אופנתיות ומרחיקות לכת" הוסיף לוין.

דגם של גל קלדרון (צילום: עמית סליקטר)

יצא וואו

בתוך כל זה, בחנו הסטודנטים מודל של לקוח שעבורו הם עיצבו קולקציית קפסולה ובנו לעצמם 'מותג צעיר' שמשתף פעולה עם מותג על. בסופו של דבר, כל אחד מהם יצר קולקציה של בגד או שניים ותיק הנמצאים בטווח שבין מסחרי ואמנותי. יצא וואו.

דגמים של דוריאל בן שמעון וקרו נר גאון (צילום: עמית סליקטר)

אולי יעניין אותך גם...