קומפלקס הממשל של אמרווטי
קומפלקס הממשל של אמרווטי (הדמיה פוסטר ושות')

Yes Sir: אדריכל נורמן פוסטר מקים עיר חדשה בדרום הודו

אמרווטי היא דוגמה מעוררת קנאה לעיר חלומית שתוכננה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של קיימות ואסטרטגיה סביבתית שישולבו עם הטכנולוגיות העדכניות ביותר

לא לכל אדריכל יש תואר אצולה. לא כל אדריכל זוכה פעמיים בפרס סטירלינג הבריטי לאדריכלות ועוד פעם בפרס פריצקר היוקרתי המכונה לא פעם גם פרס נובל לאדריכלות. מי שכן עשה זאת, הוא האדריכל הבריטי הברון נורמן פוסטר המחזיק במשרד אדריכלים מוביל (פוסטר ושות’) מזה כחמישים שנה ושברזומה שלו מופיעים למשל גשר המילניום בלונדון, כיפת הזכוכית של הרייכסטאג בברלין, בית העירייה בלונדון, בניין סוויס רה בלונדון, מגדל הרסט בניו יורק ועוד רבים נוספים. פרויקטים שמספיקים ביובל שנים.

כמי שגילו למעלה משמונים, וכמי שצבר בלי סוף ניסיון ומוביל קריירה אדריכלית מוצלחת במיוחד, יכול פוסטר להרשות לעצמו לקחת פרויקטים שונים ומשונים, בלתי רגילים ויוצאי דפן. ממש לאחרונה, חזר פוסטר מסיור בעיר הבירה אמרווטי שם נפגש עם ראש ממשלת מדינת אנדרה פרדש שבדרום הודו. העיר החדשה, העוברת הליך של תכנון מחדש, יושבת בתוך הכרך העירוני הגדול במדינה המונה כמה מיליוני בני אדם. פוסטר ומשרדו אמונים על פיתוח תכנית האב הכוללת של העיר כמו גם על תכנון ועיצוב הקומפלקס הממשלתי הכולל שני מבני מפתח: בית המחוקקים ובית המשפט הגבוה לצדק, כמו גם כמה מבני משרדים מסביב.

“אנחנו מאושרים בעזרה שאנחנו מעניקים לממשלת אנדרה פרדש שמטרתה להגשים את רעיונותיהם ולבנות חזון בהיר ומעורר השראה להקמת ‘עיר הבירה של העם’ כפי שהם מכנים אותה ולקומפלקס הממשלתי בה” אמר אדריכל נורמן פוסטר “התכנון משקף עשור של מחקר שבצענו הנוגע לערים ברות קיימא כשבמקרה של אמרווטי תשלב את הטכנולוגיות העדכניות ביותר המפותחות כעת בהודו”.

רכבים אלקטרוניים, שבילי אופניים ורחובות מוצלים
רכבים אלקטרוניים, שבילי אופניים ורחובות מוצלים (הדמיה פוסטר ושות')

העיר אמרווטי, הממוקמת אסטרטגית על גדות נהר קרישנה, נוצרה כתוצאה מהגדרה מחדש של גבולות אנדרה פרדש והמדינה החדשה טלנגאנה. ששת הקילומטרים הרבועים המגדירים את מרכזה מתוכננים כגריד אורבאני ברור שבו שישים אחוזים מהשטח מוקדשים לשטחים ירוקים ומקורות מים. כעיר שתוכננה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של קיימות, מושתתת העיר על אסטרטגיה סביבתית ונהנית מאספקה שוטפת של מים, שימוש נרחב באנרגיה סולארית ותחבורה של רכבים אלקטרוניים, מוניות מים ושבילי אופניים לצד רחובות וכיכרות מוצלים המעודדים את הציבור להתהלך ברגל.

ריבוי שטחים ירוקים על גדות הנהר
ריבוי שטחים ירוקים על גדות הנהר (הדמיה פוסטר ושות')

הרובע המיועד לשימושים מעורבים בנוי מסביב לשלוש עשרה כיכרות המסמלות את שלושה עשר המחוזות במדינת אנדרה פרדש. במרכזו של ציר המכיל פארק ומקורות מים, בתוך מקווה מים רבוע, עומד בניין הרשות המחוקקת כסמל דמוקרטי ותרבותי. קומפלקס בית המשפט העליון ממוקם לצדו של אותו ציר מרכזי כשלו גג שצורתו מושפעת מזו של מקדשים בודהיסטים.

גג בהשראת מקדשים בודהיסטים
גג בהשראת מקדשים בודהיסטים (הדמיה פוסטר ושות')

אולי יעניין אותך גם...

LEG!TJOBS

למשרד אדריכלים (משרד מאמן) אנו מחפשים עובד/ת שיצטרפו למשרדנו ברמת השרון. במסגרת התפקיד: קבלת פרויקט

לחברת בריגה, המתמחה בתכנון ובניית פרוייקטי יוקרה דרוש /ה אדריכל /ית או הנדסאי /ת אדריכלות להשתלבות ב

למותג מוצרי חשמל מוביל בעולם היוקרה דרוש/ה איש/ת מכירות לאולם תצוגה בהרצליה פיתוח. הזדמנות להשתלב בא

לחברה מובילה בעיצוב חנויות ורשתות מסחריות, דרוש/ה שרטט/ת אוטוקד מומחה/ית עם ניסיון בתכנון חנויות (בד

משרד רפפורט אדריכלים ממוקם במתחם הבורסה ברמת גן, אנחנו מחפשים אדריכל/ית לניהול פרויקטים מגוונים תחומ

לעבודה במשרד מוביל בתחום תכנון בניה ירוקה העוסק בעיקר בתכנון מבני ציבור, חינוך ועוד, בסביבה דינמית ו

אליקים אדריכלים, משרד מאמן השוכן בסמוך לרכבת מרכז, במגדל WE, מחפש אדריכל. שנה שנתיים ניסיון. ידע באו

לסטודיו desiRing דרושה מעצבת פנים   תיאור משרה: העבודה כוללת הפקת תוכניות לביצוע, בניית מודלי תלת מי

לחברת טולמנ’ס, חברה מובילה בתחום הריהוט היוקרתי דרוש/ה מעצב/ת פנים או בוגר/ת לימודי עיצוב פנים לתפקי

לחברת הסדנא אדריכלים בקיבוץ מזרע דרושים/ות אדריכלים/יות בעלי/ות ניסיון בהובלת פרויקטים משלב תכנון וע