BEDBUG
BEDBUG (רוני קומנה)

רכבת אווירית של אמנים תגיע לפסטיבל במרחב המורכב של ירושלים

פסלים חיים, יצירת מחשבות, קירות מכיכרות לחם, מסעות מופרכים, פחם ממוחזר ושגרירות איראן בירושלים - אלו הם רק חלק מהנושאים בהם הם עוסקים. מה הם יציגו כאן?

האמת היא, שכשבוחנים את ההיצע של האירועים התרבותיים בחודשים האחרונים, באמת שאי אפשר להתלונן. פתיחות תערוכות, פסטיבלים אורבניים, אירועי תרבות ואמנות ומה לא. מי שבאמת חובב, יכול למצוא בלי סוף חלופות ולהעשיר את עצמו בעוד ועוד תכנים מרתקים. לעיתים אף נראה, שהערים הגדולות כמו מתחרות בינן לבין עצמן למי יש יותר מה להציע. חבל רק שכל הטוב הזה פחות מגיע לפריפריה, אם כי גם שם צצים לעיתים מיני פרויקטים מעניינים.

דיגיטל על מסך
דיגיטל על מסך (יומה יאנגיסווה)

עוד אירוע כזה יתרחש ממש בשבוע הקרוב ולמשך שבועיים, כשיתארחו בירושלים עשרים אמנים בינלאומיים משבע עשרה מדינות שונות במסגרת פסטיבל Art BnB – פרויקט אמנות שיתקיים בשלושה מרכזי תרבות בלב עיר: המפעל, ביתא ופרויקט המרפסת הנמצא על גג בניין כלל. האמנים יתחילו ליצור ביום ראשון ואפשר יהיה לחזות בתהליכי יצירתם בתוך ובסביבת מרכזי התרבות כבר מיום רביעי הבא.

Roman Ermakov
Roman Ermakov (צילום Alexander Ermakov)

לצד האמנים מחו”ל ויחד איתם, יפעלו וישתפו פעולה עוד עשרים אמנים מקומיים. כל האמנים יחד, מתחומי ההתערבות במרחב, אדריכלות, עיצוב, מיצג, קולנוע, וידאו ארט, צילום, סאונד, אמנות קונספטואלית, אמנות אדמה, פיסול, יגיעו לעיר הבירה ויתארחו בה בסגנון שהות אמן. בנוסף לתצוגה, יציע הפסטיבל מפגשים אינטראקטיביים, סדנאות מקצועיות ומפגשי אמן.

פסל גדל ממדים
פסל גדל ממדים (Chebet Lesan)

“בשנים האחרונות ירושלים חווה תנופה אמנותית” אמר שלמה לוי, מנהל רשות הצעירים בעיריית ירושלים “פרויקט Art BnB מחבר את ירושלים לעורק הראשי של סצנת האמנות העולמית ומעניק ליוצרים מחו״ל הזדמנות לחיות וליצור במרחב המורכב של ירושלים, לשתף פעולה עם יוצרים מקומיים ולהותיר חותם במרכזי התרבות עצמם או במרחב הציבורי שסביבם”.

האמנים נבחרו לפרויקט על ידי ועדה אמנותית הכוללת את מנהלי מוסדות התרבות המארחים ומנהלי הפרויקט. בין האמנים שיתארחו בפסטיבל:

מייקל בייטס עוסק כבר כמה שנים ביצירות מאתגרות לוגית. הפסל האמריקאי הלא שגרתי הזה התמחה מספר שנים אצל אמן הרהיטים המפורסם וונדל קאסל, הציג בפארק השעשועים של בנקסי (Dismaland, 2015) וכעת מגיע מקולורדו ליצור בירושלים.

מאתגר לוגית
מאתגר לוגית (מייקל בייטס)

סאשה רוסלר הוא פרופסור של קרן המדע הלאומית השוויצרית לארכיטקטורה ותאוריה באקדמיה לארכיטקטורה במנדריסיו (שוויץ). העבודה שלו נמצאת על הצומת שבין ארכיטקטורה, אתנוגרפיה, מדע ולימודי טכנולוגיה. רוסלר מתעסק עם העקרון הבסיסי של עיר כאוקולוגיה פוליטית.

עיר כאקולוגיה פוליטית
עיר כאקולוגיה פוליטית (סאשה רוסלר)

אוקטבי סרה מייצר אמנות ציבורית כבמאין בדיחה שחורה במינונים משתנים של צחוק וכאב. כל זה בא לידי ביטוי בצילום, מיצב, גרפיטי, פיסול, ״מוצגים מוזיאליים״ שמגחכים על עצם הפורמט והוצאת שילוט ציבורי מהקשרו.

עניין של התרסה
עניין של התרסה (אוקטבי סרה)

עד: 20/12.

אולי יעניין אותך גם...

LEG!TJOBS

לסטודיו לעיצוב פנים ואדריכלות, דרוש/ה אדריכל/ית / מעצב/ת פנים בוגר/ת מוסד אקדמי מוכר למשרה מלאה, לעב

לחברה המובילה בעיצוב תערוכות בארץ ובחו”ל השוכנת ברעננה, דרוש/ה מעצב/ה תערוכות למשרה מלאה. דרישות התפ

לחברה מובילה בעיצוב חנויות ורשתות מסחריות, דרוש/ה מעצב/ת שרטט/ת אוטוקד מומחה/ית עם ניסיון במסחרי (בד

תאור המשרה: לחברה מובילה בתחום עיצוב קמעונאי דרוש/ה מעצב/ת גיבוש קונספט גרפי (כולל ביצוע) של אזורי מ

לחברת טולמנ'ס, בתחום הריהוט היוקרתי דרוש/ה מעצב/ת לתפקיד יועץ/ת עיצוב ומכירה. מיקום הסניף - רחו

לחברה מובילה שמעון שטרית מתכות באילת דרושים/ות עובדים/ות כלליים לעבודת מסגרות במתחם קצ"א . נכונ

למשרד מוביל בתחומו המעצב קמפוסים של הייטק ומשרדים, דרוש מעצב פנים/אדריכל או הנדסאי עם ידע נרחב בתוכנ

למשרד מעצבי הפנים "רן ומוריס" דרושה מנהלת משרד אחראית ומאורגנת, יסודית, עם אנרגיה טובה ויח

MODY הרשת המובילה לעיצוב הבית מקימה תחום חדש - MODY KITCHEN! מגייסת אנשי /נשות מכירות מנוסים /ות: מנ

לחברה ותיקה ומובילה בתחום יבוא רהיטי יוקרה בהרצליה פיתוח, דרוש /ה עוזר/ת למנהלת שירות לקוחות וניהול