כלי הגשה, Alessi (יחצ)

10 מותגים מבטיחים ב Maison&Objet שתוכלו להשיג גם בארץ

יריד העיצוב הבינלאומי, המתקיים פעמיים בשנה בפריז, ממשיך להפתיע. רק לפני כמה ימים חזרנו מביקור בו והנה כבר אנחנו מספרות לכם על ההתרשמות שלנו ומעבירות את כל היופי הזה הלאה. מצטערים שלא נסעתם? הנה מותגים שתוכלו למצוא ממש כאן בארץ ברשת טולמנס

BOSA

הביתן של מותג הקרמיקה האיטלקי הוא תמיד קרנבל בפני עצמו. ככל שמתקרבים ומתחילים לזהות את הפריטים המוצגים בו, קשה להוריד את החיוך מהשפתיים. הכל בוהק, צבעוני ומלא בחוש הומור משובח. כשמתקרבים עד כדי מישוש, אפשר לזהות שהפריטים גם אופנתיים ובעיקר וירטואוזיים באומנות הקרמיקה אותה הם מצליחים לקחת עד הקצה.

המותג, המתקרב כבר ל 45 שנות ותק, כבר עבד עם חברות מובילות כמו מורוסו, בקרט ויטרה וביזצה וכן עם מעצבים כמו חיימה חיון ופטריציה אורקיולה. וכך, עם הזמן, מה שהתחיל כמעבדה קטנה לקרמיקה בוונציה, התרחב והפך למותג ידוע ונחשק ברחבי העולם. 

קולקציה חדשה, Dab Penguin (יחצ)
והרחבת קולקציה קיימת, Momonsters (יחצ)

עדיין לא רשומים לניוזלטר של LEGIT? זה בדיוק הזמן להקליק

CC TAPIS

גם מותג השטיחים האיטלקי CC TAPIT לא בוחל בצבע ובחוש הומור. את השטיחים החדשניים שלו הוא מייצר דווקא בנפאל בעזרתם של אומנים טיבטיים. גם הוא, נהנה משיתופי פעולה עם מעצבים ידועים ומוכרים כמו פטריציה אורקיולה. בתערוכה, הוצגו בביתן שלו, בין היתר, קולקציות חדשות של המעצבות הבריטית בטאן לורה ווד ווהמעצבת האיטלקיה קריסטינה צ'לסטינו.

למעשה, זו הייתה החשיפה הראשונה של הקולקציה של ווד, Super Fake Hot, באירופה. בלט בה השילוב בין שכבות, טכניקות מסורתיות ובעיקר גוונים עזים המזוהים איתה כל כך. קולקציית Plisee של צ'לסטינו, כשמה כן היא, יוצרת תעתועים של העין בזכות אריגה המדמה וילון שמתנפנף ברוח. 

הבלאגן של Bethan Laura Wood (יחצ)
לעומת השקט של קריסטינה צ'לסטינו, מימין (צילום: Andrea Bartoluccio)

LLADRO

מותג הפורצלן הספרדי הציב הפעם ביתן רב חושי וחשוך שהצליח לסקרן את המבקרים ולמשוך אותם פנימה. כבר בכניסה, חבורה של חרקי ענק, נתלתה על הקיר ויצרה עניין רב. בפנים, חולק הביתן למספר פינות כשבכל אחת מהן קולקציה שונה. פסלים מסורתיים וחפצי נוי דקורטיביים, הוצגו לצד תכשיטים וכלים שימושיים.

הכוכבת הפעם, הייתה קטגוריה חדשה בדמותה של קולקציית גופי תאורה עשויים פורצלן, אותה עיצב ההולנדי השובב מרסל וואנדרס. הקולקציה, בלבן וזהב, עוצבה בהשראת עלי כותרת שכמו מתנפנפים ברוח. השילוב בין החדשנות של וואנדרס לבין האומנות של המותג, הביא ליצירתם של גופי תאורה מרשימים ביותר.

מנורת Nightbloom בעיצוב מרסל וואנדרס (יחצ)
ופסל של קרנף בכחול וזהב (יחצ)

MOROSO

מורוסו חזרה השנה להציג בתערוכת maison&objet וכך לחזק את כוחה בשווקים האירופאיים. הפעם, עיצבו את הביתן שלהם בשיתוף פעולה עם מותג השטיחים הספרדי nanimarquina במטרה לספר סיפור שימחיש דרכי מגורים חדשות. כך, הוצגו בביתן חוויות שונות של שימושים וסגנונות עיצוב מעורבבים זה בזה לצד הצעות להפתח לתרבויות ולאמנות מסוגים שונים. המעצבת פטריציה אורקיולה כיכבה גם בביתן הזה, עם קולקציות ריהוט חדשות לצד כאלה שהוצגו במילאנו בשנה שעברה. מבין השטיחים של nanimrquina, בלטו במיוחד אלו החדשים של המעצב הספרדי חיימה חיון העשויים צמר בשיטת אריגה מסורתית ידנית.

הספה של פטריציה אורקיולה (צילום: Joel Matthias Henry)
והשטיח של חיימה חיון (יחצ)

NUDE

ביריד הפעם, בחר המותג הטורקי להציג קולקציות חדשות בשיתוף אמנים צעירים תחת השם Rock and Pop Artist. הקולקציות, עוצבו בהשראת הסלעים בטבע כמו גם, להבדיל, בהשראת תרבויות הפופ והפאנק. הכישרונות הצעירים שחברו למותג ,כוללים מאיירים ואמני גרפיטי וקעקועים שכמו עדכנו את הנראות האסתטית המינימליסטית המזוהה איתו. כך, סדרת הכוסות, הקנקנים והאגרטלים החדשה עוטרה בגוונים עזים במגוון אקלקטי של יצירות אמנות המודגשות דווקא על רקע פשטות הקווים של הכלים. לצד אלה, הוצגו גם פריטים נוספים בקולקציית הגולגלות המצויירות 'מומנטו מורי' וכוסות חדשות לשתיית קוקטיילים.

נועזות מול פשטות (יחצ)
והשראה מהטבע (יחצ)

ALESSI

החברה, שתחגוג בשנה הבאה 100 עגול, הציגה, כמו תמיד, ביתן מפתיע וצבעוני. גם כאן, מעצבים ידועי שם תרמו מכישוריהם לעיצוב הקולקציות החדשות כשבהם: פטריציה אורקיולה, מרסל וואנדרס, ביג גיים ואחרים. הפעם, הושם הדגש על ה DORAFF – רהיט משחקי המעוצב בדמות חצי כלב חצי ג'ירף, שהגיע כל הדרך ממחלקת הילדים. הרהיט, המיוצר כולו מפלסטיק ממוחזר, עשוי לשמש ככיסא או שולחן או פשוט להיות נוכח בחדר בצבעוניות מעוררת השראה ודמיון.

עוד לילדים, הוצגה קולקציית GIRO שהיא למעשה ערכת כלי אוכל וסכו"ם. הקולקציה, מאפשרת לילדים לחקות את הגדולים באמצעות כלים הדומים לשלהם ובו בזמן מלמדת אותם איך להשתמש, לאחוז ולאזן אותם כמו שצריך. הטוויסט בעלילה, הוא האחיזה בידית המתאימה לילדים ימניים ושמאליים כאחד.

חצי כלב חצי ג'ירף (יחצ)
וסכו"ם לכל הילדים (יחצ)

PAOLA PARONETTO

קולקציית Cartocci של פאולה פרונטו האיטלקייה, העשויה בטכניקה של חמר עשוי  נייר, ממשיכה לגדול. למעשה, מדובר באחד הדוכנים השקטים, העדינים והיפים בתערוכה כולה. הקולקצית החדשות, 'יער' ו'עלי' (המדמה את החלק הנקבי בפרח), תורמים להתפתחות המבורכת הזו כשהם מאופיינים בצורניות מאונכת וצנומה. שתי משפחות האובייקטים, עשויות מעין צינורות היוצרים מראה כמעט מופשט וכמעט משחקי. הם יפהפיים כשהם מונחים בקבוצות, בגבהים וגוונים שונים.

יער, כמעט משחקי (יחצ)
ועלי, נהדרים בקבוצות (יחצ)

REICHENBACH PAOLA NAVONE

המעצבת האגדית, פאולה נבונה, ממשיכה לשתף פעולה עם מותג הפורצלן המסורתי ובכך גורמת לו להמריא לאופקים חדשים. מאז 2003, הם מוציאים יחד מערכות שולחן קוקטיות בסגנון ערבוב והתאמה המשלבות קלאסיקה מצד אחד וחוצפה צבעונית מצד שני. 

מסורת וחדשנות (יחצ)
בשיטת ערבוב והתאמה (יחצ)

GERVASONI

הביתן, הצבוע כתום, של המותג האיטלקי, היה מלא בכל טוב והתמקד הפעם במחלקת ריהוט החוץ החדשה שלו. אחת ליד השנייה, סודרו בו פינות מרשימות של רהיטי חוץ בסגנונות וגדלים שונים כשדגש חזק במיוחד, הושם על בחירה מדוקדקת וקפדנית של חומרים טבעיים וטכנולוגיים שטופלו בידיהם המיומנות של אומנים.

כך, מציע המותג לא פחות מ 12 קולקציות חדשות, שונות זו מזו בצורה, בצבע ובגודל, אותן אפשר כמובן להתאים באפן אישי לכל סגנון ישיבה מחוץ לבית, בין אם מדובר במרפסת, גינה או צדי הבריכה. גם כאן הפתרונות הם גם אסתטיים וגם עיצוביים כשהשפעתם על איכות הסביבה, כך מובטח, מינימלית. כל היופי הזה, הוא תולדה, בין היתר של היותה של המעצבת פאולה נבונה המנהלת הקריאטיבית של המותג. 

חומרים טכנולוגיים בגופי התאורה (יחצ)
ועץ ממוחזר בפינות ישיבה (יחצ)

GUZZINI

בביתן שלו בתערוכה, בחר המותג להבליט, בראש ובראשונה, את עצם ההתמקדות שלו בשימוש בפלסטיק ממוחזר. בין היתר, הבליט המותג את Tierra – הקולקציה הראשונה של כלי אוכל ושתייה העשויה מבקבוקי מים חד פעמיים. הקולקציה, עונה על קולות העולים מהשטח לשמור על קיימות בחיי היומיום ועדיין לשמור על אסתטיקה וסגנון בעריכת שולחן האוכל.

בנוסף, השיק המותג קולקציית כלי אוכל צבעוניים וקולקציית תיקים אקולוגיים עשויים 100% חומרים ממוחזרים. לצדם, ראינו תיקי אוכל מסוגננים, קופסאות וכוסות תרמיים, בקבוקים תרמיים בצורות וגוונים חדשים, שעוני קיר, סט אספרסו מעוטר אותיות צבעוניות, סכו"ם להגשת פטיפורים ועוד. 

 

הרבה חומר ממוחזר (יחצ)
וצבעוניות מעלה חיוך (יחצ)

המדור בשיתוף טולמנס

אולי יעניין אותך גם...