דניאל ר., מוזיאון פתח תקווה (יחצ)

5 תערוכות חדשות שלא תרצו לפספס השבוע

במוזיאון פתח תקווה חושבים על רגשות ואוספים, בתל אביב עושים אמנות עם מסר של קיימות בגן העיר, מדברים על אסקפיזם בסדנאות האמנים ובבית האמנים מתעסקים בזהב ובחירות. לרוץ

רגשות ואוספים

לא מעט תערוכות עומדות להפתח מחר, יום חמישי, 1/8, במוזיאון פתח תקווה. בין היתר, ‘רגשות ובינה מלאכותית’ היא תערוכה קבוצתית המאירה את החיבור שבין אישי לטכנולוגי בדגש על רגשות. תפיסת האני והמרחב שהשתנו בעקבות השפעת הדיגיטל על האנושי היא זו העומדת במרכזה (אוצרת: נוהר בן אשר). התערוכה הקבוצתית ‘גחליליות פצועות וברקים בצנצנת’ עוסקת באוספים ובשאלה מה אנחנו יכולים לראות ולהבין מתוך התבוננות במקבץ, בריבוי (אוצרת: נועם סגל). התערוכה, מארחת בתוכה תערוכה קבוצתית נוספת בשם G/host במסגרת התואר השני של בצלאל ומציגה “רוחות רפאים” של עבודות אמנות ישראלית קאנוניות (אוצרים: דביר שקד, דניאל ונטורה, מורן סולימרסקי–נועם, נטלי כהן, עדי יניב, שולמית אוחנה).

/// עד: דצמבר 2019. ארלוזורוב 30, פתח תקווה.

אוריאל וילנובה (צילום פבלו בלסטרוס)
רוני קרפיול (יחצ)

5 שעות בבריכה

עוד אירוע מרתק לימי הקיץ, הוא אירוע האמנות Poollution – אמנות בבריכה למען הסביבה. האירוע יתקיים ביום ששי, 2/8, במזרקות גן העיר תל אביב. האירוע, בשיתוף אמני Wild Plastic, הוא מיזם אמנים שוחרי איכות הסביבה ואופטימיות, שהוקם במטרה להעלות את המודעות לבעיה הגלובאלית של זיהום הסביבה כתוצאה משימוש מופרז בפלסטיק. במסגרת האירוע, 20 אמנים יעמדו בתוך הבריכה במשך חמש שעות ויכינו יצירות אמנות משלל חומרים ממוחזרים, תוך המחשת אמירה חיובית וחינוכית לפיה ניתן ליצור אמנות מכל חומר כמעט, ולצרוך פחות פלסטיק שמוצא את עצמו זרוק בים. אנחנו כבר השתכנענו, ואתם?

// אבן גבירול 71, תל אביב.

אמנות בבריכה (צילום טל אברבנל)
מסר חשוב (צילום טל אברבנל)

להיכנס או לברוח?

‘הפעמון צלצל אך המלכה מתחת למים’ הוא מיצב פרפורמטיבי בהשתתפות הצופים, העוסק במנגנוני ההדחקה והאסקפיזם של הנפש האנושית. הוא יוצג, החל ממוצאי שבת, 3/8, בחלל של סדנאות האמנים. האמנית אלינור סאם תבנה קרחון משונן, החוסם ומשבש את דרכם של הצופים אל פנים החדר. שם, מאחורי מראה דו-כיוונית, ניצבת האמנית ומחוללת שלל התרחשויות באמצעות אובייקטים שונים, גופי תאורה וסאונד. מה תעדיפו? להתבונן או לברוח? 

// אוצר: איצן בוגנים. קלישר 5, תל אביב.

בהשתתפות המבקרים (יחצ)

לפני ואחרי

על חזית בית האמנים בתל אביב, לעומת זה, יוצב החל ממחר, יום חמישי, 1/8, פרויקט חוצות של רתם רשף. ‘עדן בשתי מערכות’, מבקש לשלב בין הפלטפורמה של המרחב הציבורי לבין שעת הבחירות המתקרבת, בכדי להציע פעולה חזותית אקטיביסטית שאולי תהדהד מעבר לגבולות שדה האמנות ותשפיע על התודעה החברתית והפוליטית של הצופים. בחודשים הקרובים, יוצגו בזה אחר זה, שני ציורים – האחד, לפני הבחירות והשני, בהתאם לתוצאות שלהן. 

חלק אחד משניים (צילום לאבי אמסלם)

זהב כזה וזהב אחר

עוד בבית האמנים, משיקה השחקנית והאמנית הרב תחומית, נולי עומר, את התערוכה IN THE NAME OF GOLD המבקשת להציג את נקודת מבטה על משמעותו הערכית של הזהב, כמו שני צדי מטבע: צד אחד בעל משמעות נשגבת ונחשקת, ובצד שני – כוחו המנוצל למטרות הרסניות המעניקות לו משמעות מסוכנת. כל זה יקרה החל ממחר, יום חמישי, 1/8. עבודות האסאמבלאג’ שבתערוכה עשויות מחומרי רדי מייד, יוצרות עומס חזותי עשיר ומבטאות תשוקה לשמחת חיים אליה האמנית שואפת על בסיס יומיומי. עלינו הן כבר השפיעו. לכו לראות.

/// אוצרים: ורה פלפול ואריה ברקוביץ’. עד: 24/8. אלחריזי 9, תל אביב.

צאי מהכלוב! (צילום אלה אורגד)
הזמרת היוקדת (צילום אלה אורגד)

אולי יעניין אותך גם...

LEG!TJOBS

סטודיו XS מחפש אותך! (1) אדריכלים צעירים (שנה עד שלוש שנות נסיון) (2) אדריכלים ותיקים. אם אתם יצירתי

https://dlounge.co.il/ לדלאונג׳ הנמצא במרכז רידיזיין - מרכז העיצוב החדש, הכולל 40 מותגים מובילים בתח

חברת טולמנס.דוט, המובילה בישראל בתחום הריהוט היוקרתי ובמתן פתרונות עיצוב איכותיים, מרחיבה פעילות ומג

רשת “סוהו”, רשת חנויות למוצרים מעוצבים, מגייסת מנהל/י משמרת ומוכרים/ות לסניפי ת”א. במסגרת התפקיד: ני

לסטודיו לעיצוב פנים ואדריכלות, דרוש/ה אדריכל/ית / מעצב/ת פנים בוגר/ת מוסד אקדמי מוכר למשרה מלאה, לעב

לחברה המובילה בעיצוב תערוכות בארץ ובחו”ל השוכנת ברעננה, דרוש/ה מעצב/ה תערוכות למשרה מלאה. דרישות התפ

לחברה מובילה בעיצוב חנויות ורשתות מסחריות, דרוש/ה מעצב/ת שרטט/ת אוטוקד מומחה/ית עם ניסיון במסחרי (בד

תאור המשרה: לחברה מובילה בתחום עיצוב קמעונאי דרוש/ה מעצב/ת גיבוש קונספט גרפי (כולל ביצוע) של אזורי מ

לחברת טולמנ'ס, בתחום הריהוט היוקרתי דרוש/ה מעצב/ת לתפקיד יועץ/ת עיצוב ומכירה. מיקום הסניף - רחו

לחברה מובילה שמעון שטרית מתכות באילת דרושים/ות עובדים/ות כלליים לעבודת מסגרות במתחם קצ"א . נכונ