ידיים עם צבע, יצירה בצבע

5 דברים שווים ביותר לעשות עם הילדים בפסח

נראה כי חג הפסח יהיה רגיל כזה, כמו פעם. אז כדי שלא תשתגעו עם הילדים בבית (חחח) אספנו לכם כמה דברים תרבותיים שאפשר לעשות עם הילדים בחופש!

על מחנה פסח נודד כבר שמעתם? מוזיאוני חיפה עושים את זה בגדול. בפסח הזה הם יוציאו אתכם ממצרים וממסכי הזום וילמדו אתכם עבודת כפיים מהי. המחנה יפגיש באופן ישיר את הילדים עם מוצגים ויצירות אמנות עם הדרכה איכותית מצוות החינוך של מוזיאוני חיפה. בכל יום המחנה יתארח במוזיאון אחר בחיפה שיכלול סיור, הדרכה וסדנא. מחכים לכם שם מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי ומוזיאון חיפה לאמנות. המחנה מיועד לילדי כיתה ד' ומעלה והפעילות תערך בין 8:00-13:30. הרשמה בטלפון 04-9115944 או במייל education@hms.org.il

במתחם ביאליק בתל אביב מחכים לכם סיורים מומחזים שלא בטוח שלא תרצו להנות מהם בעצמכם. בתאריכים 30-31.3 יקיימו בבית המשורר את ערב חג הפסח בו שלוש דמויות מחייו של ביאליק, הספרותיים והממשיים, נפגשות בבית המשורר בדרך לעריכת סעודת החג. כל אחת תלויה בנוכחות השנייה, תורמת משהו וחסרה משהו. בבית העיר מזמינים אתכם לעזור להן להביא את הפסח. הפעילות מיועדת לגילאי 4+ ותתקיים בין השעות 10:00-14:00. הרשמה בטלפון 03-5253403.

מתחם ביאליק, בית העיר, פעילות לפסח
פסח במתחם ביאליק, צילום נטע אלונים

במשכן לאמנות בעין חרוד מתכננים להנעים את זמן הילדים בפעילות יצירה יוצאת דופן. "בפסח הזה נצא עם משה ובני ישראל למדבר הגדול" מספרים לנו שם "נחנה באוהל מועד במרחב קסום ומסתורי, נייצר עבודות פסיפס ונלמד על כלי הפסח העתיקים מאוסף המוזיאון." הפעילות בהשראת התערוכה 'ידעתיך' של האמן גרגורי אבו, המוצגת במשכן. הפעילות מיועדת לגילאי 4-12 ותתקיים בימים 29-31.3 בין השעות 10:00-13:30. הרשמה באתר https://ehm.smarticket.co.il.

המשכן לאמנות עין חרוד
המשכן בעין חרוד, צילום עפרי גרדי

ג'ונגל עירוני מחכה לכם

אם אתם בקטע של ג'ונגל עירוני, תוכלו למצוא אותו במוזיאון תל אביב לאמנות. מדובר על מסע בעקבות פסלי חיות ותיאורי טבע במוזיאון וסביבתו. דרך משחק, סיפור ופעילות יצירתית יתגלו היחסים המתקיימים בין הפסלים ובין המרחב העירוני העוטף אותם. הפעילות תתקיים ברחבת המוזיאון, גן הפסלים ובתערוכות המוזיאון השונות. אורך הפעילות כ-3 שעות והיא מיועדת לגילאי 7-9.

 

במוזיאון ישראל מזמינים גם ילדים בגילאי 9-11 לפעילות 'אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים', מסע חיפוש אחר היצירות הנחבאות של המוזיאון בו יחקרו הילדים חומרים ומרקמים ויתעדו את הממצאים שלהם ביומן מסע אישי. שתי הפעילויות מתקיימות לאורך השבוע הקודם לערב חג הפסח (21-26.3).

 

בחול המועד פסח, תתקיים במוזיאון פעילות כתב חידה בלשי לכל המשפחה. מוזיאון תל אביב לאמנות משמין אתכם למשימת ריגול סודית במיוחד ומשפחתית לא פחות. משחק מאתגר ומלא מסתורין, המשלב רמזים שונים בין יצירות האמנות שיסייעו למשתתפים לגלות היכן מסתתר המרגל החשאי. הפעילות מתאימה לקבוצה של עד 5 משתתפים בגילאי 7 ומעלה ומתקיימת במהלך שעות פעילות המוזיאון. הרשמה לכל הפעילויות באתר https://www.tamuseum.org.il/he/

כך מתחילים להיות אמנים

במוזיאון ישראל בירושלים החליטו כי בפסח הזה הילדים הם האמנים! המוזיאון מזמין ילדים ונוער ליצור עבודות אמנות בהשראת יצירות מהמוזיאון ולהגיע איתן למוזיאון בפסח. היצירות יוצגו לקהל בתערוכת ענק במהלך חול המועד, והאמנים יקבלו תעודת אמן צעיר ממוזיאון ישראל, צילום למזכרת ושובר הנחה לרכישת ערכת 'צופן טדי'. שעות הגשת היצירות והתלייה 10:00 – 15:00, התערוכה תהיה פתוחה לקהל עד סוף שעות הפעילות בכל יום.

 

'צופן טדי' היא ערכת פעילות חווייתית לכל המשפחה בה טדי קולק, שהיה ראש העיר ירושלים וממייסדי מוזיאון ישראל, פונה אליכם מן העבר ומבקש את עזרתכם. הוא עומד לגזור את הסרט ולפתוח את המוזיאון הלאומי הראשון בישראל, אבל רגע לפני הוא מגלה כי חסר לו דבר מה חשוב ביותר, ובלעדיו לא יוכל להשלים את טקס הפתיחה! באמצעות משימות, פעילויות ורמזים המפוזרים ברחבי האולמות, בפינות בגן האמנות ובהיכל הספר, תוכלו לעזור לטדי לפענח את הצופן!

 

מעבר לזה, תתקיים במוזיאון ישראל גם סדנת אמן של יעקב קאופמן בהשראת התערוכה '1001 דמויות: מסדנתו של יעקב קאופמן', רכישה בקופות המוזיאון.

*כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול

יש לכם רעיון? מחשבה? סיפור שתרצו לספר לנו? כתבו לנו ~>

אולי יעניין אותך גם...