תעביר את הכדור: פרויקט אנימציה חוצה יבשות

ארבעים אנימטורים מתאחדים ויוצרים סרטון אחד חובק עולם, נשמעת כמו משימה בלתי אפשרית לא? התוצאה המופלאה בכתבה לפניכם

כדור אדום קטן עף ומקפץ, עושה דרכו בין עולמות חזותיים שונים פרי דמיונם של ארבעים אנימטורים מרחבי העולם. מאחורי הסרטון המקסים הזה עומד היוצר נתן בואי (Nathan Boey), ביוזמה יצירתית שהחלה דווקא במבט אל עולם המוזיקה, או ליתר דיוק, הראפ. "תמיד קינאתי איך ראפרים מציגים בשיריהם אמנים אחרים ומשתפים יחד פעולה" מספר לנו בואי "זה לא באמת קיים באותו האופן בעולם הקולנוע. רציתי לייצר משהו מגניב עם אנימטורים אחרים מרחבי הגלובוס".

לילה אחד, הגה בואי את הקונספט של העברת הכדור מאחד לשני והחל בשליחת מסמך למספר אמנים, שמספר על הרעיון בצורה תמציתית עם רשימה קצרה של הנחיות. כדי להתחיל ולהניע את העניינים, הוא צירף פרויקט סטופ מושן אישי ולא ערוך המורכב מארבעים פריימים, שכיום פותח את הסרטון. "האתגר היצירתי העיקרי היה למצוא דרך ליצור משהו בעל חזות מאוחדת תוך שילוב קבוצה גדולה של אמנים ייחודיים עם סגנונות וגישות משלהם" הוא מסביר "מבחינה טכנית, המכשול הגדול היה למצוא דרך להוביל כל אמן להצלחה עם מעט התערבות ככל הניתן".

הכדור פרי דמיונו של Mario Forero
מתוך המקטע של dina Amin

כל משתתף תרם לפרויקט קטע אנימציה קצר באורך שלוש שניות ובו הוא מעביר את הכדור לאמן ממדינה אחרת, שעליו להמשיך את היצירה מאותה הנקודה בה הקודם סיים. מסטופ מושן לאיור ועד אנימציה תלת ממדית, כל אחד השתמש בתוכנה ובטכניקה המועדפות עליו. מבלי לדעת כמה עבודה וזמן בדיוק ידרשו לפרויקט, בואי ניצח עליו ללא לוחות זמנים מגבילים, אך ביקש מן המשתתפים לשלוח את התוצרים תוך מספר שבועות. "אולי זו הייתה מחשבה מעט אופטימית" הוא אומר "מכיוון שמדובר בפרויקט שבא מתוך תשוקה ולא לכולם יש את הפנאי לכך. ברגע שהיינו במרחק של כמה קטעים לפני הסוף, צירפתי את חוסה קוראה (Jose Correa) להתחיל בעיצוב הסאונד".

אנימציה של Serkan Goncagul

הפרויקט רקם עור וגידים שנים אחרי שהוזנק לראשונה והסרטון יצא אל האור לפני מספר ימים כשהוא הוקרן בבכורה ב-Vimeo וכבר קיבל עשרות אלפי צפיות ואף צוין כבחירת הצוות של הפלטפורמה. פרויקט אחד, חוצה יבשות, שמאגד יחד מקבץ כישרונות נהדרים. "זה אמנם היה פרויקט חד פעמי" מסכם בואי "אבל מי יודע, קיבלתי כבר מספר פניות לגבי הסרטון הבא, אז עוד נראה". מבטיחים לעקוב, אולי הפעם יעבור הכדור גם אצלנו בארצנו הקטנטונת.

אולי יעניין אותך גם...