איקאוצ'י הירוטו, תמונה: יח"צ

סייבר-פאנק, האם זאת אופנת העתיד?

עבודות הרדי-מייד של איקאוצ'י הירוטו שזורות חלקי פלסטיק, תוצרי התעשייה הטכנולוגית ומככבות בקולקציה החדשה של מותג העל בלנסיאגה

העבודות של האמן היפני איקאוצ'י הירוטו (Ikeuchi Hiroto) נראות כאילו נלקחו מאיזה סרט מדע בדיוני. הירוטו עוסק ברדי-מייד, הוא אוסף חלקי פלסטיק, תוצרים של התעשייה, מוציא אותם מהקשרם המקורי ומרכיב אותם יחד לידי דגמים חדשים. עם השראה מתרבות הפופ היפנית והבין-לאומיות, כולל סרטי קאלט כמו "מלחמת הכוכבים", העבודות שלו מקבלות מראה עתידני בסגנון סייבר-פאנק ובו זמנית מעוררות אצל הצופים תחושת נוסטלגיה מרוחקת וחבויה.

סייבר-פאנק, תמונה: יח"צ
רדי-מייד לביש, תמונה: יח"צ

איקאוצ'י רכש את השכלתו במחלקת עיצוב מידע באוניברסיטת תמה לאמנות בטוקיו. פרויקט הגמר שלו עסק בדגמים היברידיים ועם סיום לימודיו, פנים המחשב התגלה לו כבסיס סודי ממנו יצר סצנות עם קריצה טכנולוגית והוא החל לייצר מודלים שממזגים יחד חלקי פלסטיק וחלקי מחשב שונים.

 

כיום, הוא מתמקד בעיקר במודלים לבישים, כמו חליפות ואוזניות ממוצרים טכנולוגיים ולכן, העבודות שלו הן לא לראותן בלבד וניתן לחוות אותן בדרכים שונות. מעבר להיותם אובייקטים מסקרנים, העבודות מתאפיינות בפלטת צבעים מונוכרומטית וסידור אדוק של חלקים קטנים המייצרות יחד מורכבות ויזואלית, תוך שמירה על הפונקציות המקוריות שלהם. המראה הייחודי של אותן יצירות לבישות, משך תשומת לב גם בעולם האופנה. לאחרונה, הוא שיתף פעולה עם מותג האופנה העילית בלנסיאגה ותוצריו לוקחים חלק בקמפיין השיווקי והקולקציה החדשה לאביב הקרוב.

בימים אלו, מתקיימת תערוכת סולו חדשה של איקאוצ'י והגדולה ביותר עד כה. הוא מציג חלל קונספטואלי ובמרכזו חליפות גוף מכף רגל ועד ראש, פרי שיתוף פעולה עם חברת הרובוטים Skeletonics, לצד עבודות בקנה מידה גדול שנוצרו בשיתוף פעולה אחר עם חברת אבי הטיפוס האינטראקטיביים Prototype inc.. המבקרים בתערוכה יוכלו להתרשם ממסע ההתפתחות שלו כאמן ועולם ההשראות מאחוריו.

תערוכת סולו חדשה, תמונה: יח"צ

האובייקטים הייחודיים של איקאוצ'י נראים כמו שרידים עתידניים, תגליות מסתוריות שתפקידן אינו ידוע ומשאירים הרבה מקום לדמיון ופרשנות אצל הצופה. אז מה אתם חושבים, האם לשם הולכת אופנת העתיד?

אולי יעניין אותך גם...