חוזרים בזמן למוזיאון הפופ אפ השני. צילום: יח'צ

מוזיאון הפופ אפ חוזר בפעם השלישית! אז מה מחכה לכם?

מעל למאה מעצבים, יוצרי גרפיטי ואמני רחוב משתלטים על 2 בניינים תל אביבים המיועדים להריסה והופכים אותם לתערוכה הכי מגניבה בעיר

לאור ההצלחה של מוזיאון הפופ-אפ תל-אביב הראשון ברחוב קליי, עם קרוב ל-22,000 מבקרים ב- 5 ימים בלבד, והתערוכה השנייה ברחוב קצנלסון בעיר, עם 25,000 מבקרים ב- 6 ימים, ולאחר הפסקה של שנתיים בעקבות הקורונה – מוזיאון הפופ-אפ חוזר הפעם, אפילו גדול יותר.

 

בפעם השלישית בישראל, במסגרת פרויקט התחדשות עירונית שיזמה חברת ״אנשי העיר״ מקבוצת רוטשטיין, ובהפקת האוצרת יערה זקס, תתקיים תערוכה יחידה מסוגה במסגרתה יחלשו מעל למאה אמנים העוסקים באמנות רחוב וגרפיטי, לצד אמנים ומעצבים מתחומים שונים, על 2 בניינים ברחוב פנקס 11 ו- 13 בתל-אביב. למשך עשרה ימים, יהפכו הבניינים למוזיאון זמני על כל חלליו וקירותיו, רגע לפני הריסתם.

 

באירוע ייצרו ויציגו אמנים מתחומי הסטריט ארט, גרפיטי, ציירים, מאיירים, מעצבים גרפיים, ארט דירקטורים, מעצבי תפאורה, אדריכלים, אמני מיצב ומיצג. עם כניסתם לתערוכה, ייחשפו הצופים לעולם בו השיטוט בין הדירות, החדרים והמסדרונות, ייצור חוויה חדשנית. שכן, בהכנסת אמנות הרחוב לתוך חללי הדירות ונתינת פלטפורמה מוזיאלית לאמנים, מתקיים מרחב פתוח המאפשר 'לשבור את החוקים' ולטשטש את הגבולות בין מותר ואסור.

 

מתוך מוזיאון הפופ אפ השני. צילום: יח'צ
היצירה של אדר קיילין וליאן ברונשטיין. צילום: יח'צ

התערוכה תעסוק הפעם בשני נושאים שיתמקדו, האחד, בעידן החדש שאליו נקלענו: WAKE ME UP WHEN 2022 ENDS

אופי היצירות יעסוק בשאלה איך השפיעה הקורונה על חיינו ועל העולם שחשבנו שהכרנו. האמנים המשתתפים התבקשו לתת את האינטרפרטציה שלהם לנושאים כמו ריחוק חברתי, סדר עולמי חדש, התפיסה החדשה של מרחב הבית לעומת החוץ וההשפעה של האדם על הכדור שבו אנו חיים. במציאות יומיומית חדשה ומפתיעה שלפעמים נדמית כחלום, איך התקופה השפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו.

 

הנושא השני יעסוק בעתיד: …I CAN SEE THE FUTURE AND IT’S

בימים אלו בישראל ובשאר העולם, מתחילים לצאת בהססנות בחזרה לחיים ״אחרי״ הקורונה, ולחשוב על העתיד החדש ואיך הוא יראה. השנתיים האחרונות היו עמוסות בשינויים מרחיקי לכת בחיים ובעולם שכולנו הכרנו. כולנו כאינדיבידואלים והעולם כאחד חוו שינויים בריאותיים, חברתיים, סוציאליים, עולמיים ומקומיים.

יצירה מהפופ אפ הראשון. צילום: גילי לוינסון
את BINSKY פגשתם? מתוך הפופ אפ הראשון בקליי. צילום: גילי לוינסון

מוזיאון הפופ אפ השלישי יינעל ב- 11.2, הכניסה חופשית. 

אולי יעניין אותך גם...