המחלקה לעיצוב פנים, בניין מגורים שיתופי, אורן פרל
המחלקה לעיצוב פנים, בניין מגורים שיתופי, אורן פרל, (הדמיה אורן פרל)

RESTART: בוגרי המכון הטכנולוגי חולון מסכמים ארבע שנות לימוד

הסטודנטים בתערוכה מתייחסים למחקר ופיתוח, לאומנות מול טכנולוגיה, לדילמות החלות עליהם כיחידים וכחברה, לאובייקטים קטנים ולמבנים, לקונפליקטים ולאחריות חברתית

ביום חמישי האחרון נפתחה תערוכת מאתיים הבוגרים של הפקולטה לעיצוב HIT מכון טכנולוגי חולון. התערוכה, המכונה RESTART, משקפת את הנושאים בהם עסקו הבוגרים לקראת פרויקט הגמר ובהם דילמות ושינויים החלים עליהם כיחידים ועל החברה כולה. בין הנושאים בהם עסקו הסטודנטים ניתן לראות קונפליקטים, העצמה נשית וסוגיות פוליטיות וגלובליות. התערוכה עד: 1/8.

מצטיין דיקאן – ערן זרחי – גן ללא אדמה – המחלקה לעיצוב תעשייתי
הפרויקט מתבסס על מחקר חומרי הבודק הולכת מים דרך חומר במטרה ליצור פלטפורמה חדשה לגידול צמחים. תוצרי המחקר הם סדרה של מוצרי קרמיקה המאפשרים אופן גודל ייחודי ושונה מהמקובל כשפנים העציץ מכיל את המים ואילו הצמח גדל מבחוץ לעציץ, על הדפנות החיצוניות של הכלי.

מצטיין דיקן, ערן זרחי
מצטיין דיקן, ערן זרחי (צילום יחצ)

המחלקה לעיצוב תעשייתי

"התערוכה, בה מציגים למעלה משישים בוגרים, מהווה תצוגת תכלית של עיצוב ורעיונות המסכמים שנה של חקירה ופיתוח. גם השנה, מציגים הבוגרים מנעד רחב של עיסוקים בתחומים שונים, אישיים וכלליים" אמר לוקה אור, ראש המחלקה "הפרויקטים עוסקים בשאלות על קראפט מחד ועל טכנולוגיות חדשות מאידך ובוחנים את ההשפעה שלהם על חיינו. זאת דרך עיסוק גובר בחוויות שימוש חדשות ובמערכות יחסים נכונות יותר עם מוצרים, מבלי לזנוח את תפקידו של עיצוב המוצר ככלי תווך וייעול עבור אוכלוסיות ספציפיות כמו מבוגרים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. (אוצר: איילון ערמון)

פרח פיטרסה – קראפט בעולם מיידי
פיטרסה מציגה דיאלוג בין שתי תרבויות טכנולוגיות, אומנות מחד וייצוג דיגיטלי מאידך, באמצעות מקרה בוחן של קליעת נצרים עם הדפסת תלת ממד המיוצגים בסדרת גופי תאורה. גופי התאורה נוצרו בשימוש בתוכנות תלת ממד בהם עוצבו תחילה הנצרים והפלסטיק. בתוכנה הוחסרו הסיבים מתוך הפלסטיק ליצירת חללים בתוכו. חלקי הפלסטיק שהודפסו לאחר מכן במדפסת תלת ממד יצרו מקום לנצרים שהושחלו בתוכם חללים.

קראפט בעולם מיידי, פרח פיטרסה
קראפט בעולם מיידי, פרח פיטרסה (צילום יחצ)

מאיר נדב – מנורת שולחן רובוטית
הפרויקט עוסק בהתאמה של מנורת השולחן המשרדית לסביבת המשרד של ימינו. המנורה מצוידת במנועים זעירים, הממוקמים בצירי הזרועות, המאפשרים שליטה מלאה ואינטואיטיבית במיקום האור כמו גם הגוון והעוצמה שלו. ראש המנורה כולל בתוכו מקרן המסתנכרן למחשב ומקרין על גבי השולחן. באמצעות אלמנטים של הקרנה ושליטה, הופכת המנורה לכלי עזר אינטראקטיבי המסייע בביצוע משימות משרד מגוונות.

מנורה רובוטית, נדב מאיר
מנורה רובוטית, נדב מאיר (צילום יחצ)

המחלקה לעיצוב פנים

"הפרויקטים, מבטאים את תחומי ההתמחות השונים במחלקה מעיצוב אובייקטים (תכשיטים) ועד להתערבויות במבנים קיימים המשפיעים על חיינו ועל הסביבה, עוסקים בקונפליקטים בחברה הישראלית וכוללים מגוון רחב של נושאים וכלים לביטוי" אמר ניני ורשבסקי, ראש המחלקה לעיצוב פנים "התכנים ודרכי הביטוי העיצוביים בפרויקטים השונים מאפשרים הצצה לפלורליזם מחשבתי ותוכני של הסטודנטים המחלקה. הפרויקטים המצטיינים נוגעים בנושאים רלוונטיים וטעונים בחברה הישראלית ובהם שילוב של מגורים ומלאכה, בניין מגורים קהילתי ותכשיטים מחומרים באתרי בנייה". (אוצר: איתמר בורשטיין)

אורן פרל – בניין מגורים שיתופי
פרל תכננה בניין מגורים שיתופי בשכונת שפירא בת"א המציע צורת חיים אלטרנטיבית וחיי שיתוף ברוח הזמן. המבנה מאפשר גמישות והשתנות של גודל הדירות הפרטיות.

בניין מגורים שיתופי, אורן פרל
בניין מגורים שיתופי, אורן פרל (הדמיה אורן פרל)

ליטל קרפל קפלן – שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים
"מעטה המלאכה" היא שכונה המאפשרת סינרגיה על ידי שימור בתי מלאכה ותיקים ושילובם כחלק אינטגרלי משגרת החיים המודרניים. השכונה מכילה מבני מגורים, אזורי בילוי גלריות אומנות.

שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים, ליטל קרפל
שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים, ליטל קרפל (הדמיה ליטל קרפל)

בר קזדן – תכשיטים מאתרי בנייה
קולקציית תכשיטים המבוססת על חלקי בניין המנותקים משימושם היומיומי. הקולקציה בוחנת את המעבר מהתפקוד השולי של האלמנטים אל מרכז הבמה תוך שהם מקבלים משמעות חדשה בעולם.

תכשיטים מאתרי בנייה, בר קזדן
תכשיטים מאתרי בנייה, בר קזדן (צילום יחצ)

המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית

"המחלקה לתקשורת חזותית משלבת לימודי עיצוב קלאסיים עם השינויים הטכנולוגים המהפכניים שמתגבשים ומשתנים כמעט מדי יום" אמר תמיר שפר, ראש המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית "במציאות העכשווית, הערכים החברתיים משתנים תמידית, דבר הדורש מקהילת המעצבים להיות ערים לשינוי, להוביל ולהתאים את אופי העבודות והרעיונות הן ברמה הטכנולוגית, הן ברמה הפיזית והן ברמה החברתית. בכך טמונה היכולת של כל מעצב לשפר את איכות החיים במציאות בה אנו פועלים, כזו שבעבר הייתה בחזקת עתיד דמיוני ובלתי מושג. מגוון העבודות בתערוכה מעיד על מעורבות ואחריות חברתית כשרבות מהן עוסקות בנושא של העצמה חברתית ונשית". (אוצר: גולן גפני).

שיר סיני – Hell of Fame – אתר ומיצב וידיאו
הפרויקט הוא מיצב אינטראקטיבי של לוקרים, המאפשר הצצה לעולם של חמישה רוצחי ירי המוני בארה"ב וחושף את מניע משותף לכולם – הרצון להתפרסם. כל אחד מחמשת הלוקרים הפתוחים, מעוצב לפי עולם התוכן של כל רוצח ומספק מידע אודות הכמיהה שלו לתהילה. ברגע שפותחים את אחד הלוקרים, מתחיל להתנגן סרטון וידאו ארט, המשלב דימויים מעולמו של הרוצח יחד עם סאונד ייחודי של משפטים שאמר. בנוסף, באמצעות שני לחצנים, ניתן לנווט בין שאר המסכים בלוקר ולהיחשף לסיפור המלא.

Hell of Fame, שיר סיני
Hell of Fame, שיר סיני (דימוי מתוך הפרויקט)

גבריאלה חייפץ – מחזור – פנזין
חייפץ מציגה סדרת פנזינים שדנים בנושא המחזור הנשי, במטרה לשבור את הטאבו החברתי סביבו. הפנזינים מתייחסים למחזור החודשי משלוש נקודות מבט: אישית, חברתית והיסטורית.

מחזור, גבריאלה חייפץ
מחזור, גבריאלה חייפץ (דימוי מהפרויקט)

רעות דביר – גילוי נאות: 100 השקרים הגדולים בהיסטוריה – ספר מודפס ומקוון
מאחורי הסיפורים שמספרים לנו ספרי ההיסטוריה, מסתתרים לא פעם סיפורים אחרים שהוסתרו, עוותו או נעלמו וכן אמיתות שלא נוחות להיאמר. הספר חושף את האמת מאחורי "מיטב" השקרים ההיסטוריים.

גילוי נאות, רעות דביר
גילוי נאות, רעות דביר (מתוך הפרויקט)

אולי יעניין אותך גם...