מעצב הנעליים קובי לוי בתערוכה חדשה (יח"צ)

Heellusion: תערוכה שכולה נעליים

נעליי בננה, פלמינגו או חתול? מה תנעלו היום?

הנעליים של המעצב קובי לוי הן יוצאות דופן ובלתי נשכחות, כאלה שמסובבות מבטים רבים ברחוב. הן מהוות חלק מאוספים מכובדים במוזיאונים ואוספי אמנות פרטיים ברחבי העולם, אך הן לגמרי לבישות ולרוב נמכרות בסדרות קטנות בלבד. כל נעל מיוצרת באופן ידני בתשומת לב לכל פרט ותפר. הן ננעלו על לא מעט רגליים מוכרות ומפורסמות וחלק מלקוחותיו של לוי נמנות ליידי גאגא, נטע ברזילי, פרגי, וופי גולדברג ועוד.

 

לוי משתמש בדימוים, סמלים אייקוניים ותרבותיים ומציע נקודת מבט בוחנת על העולם המלווה בקריצה. הנעליים שלו מלאות הומור וצבע, הוא מצליח להכניס חיים באובייקטים הדוממים עם הרבה חן וקסם שמעוררים לא מעט תגובות. כמו פתרון חידה, פעמים רבות נעליו של לוי משלות את הצופה, שעומד ומשתהה להבין את המבנה והתעתוע של הזוג שלפניו.   

נעליי הבננה המפורסמות (יח"צ)
מיאו (יח"צ)
נעליי דובדבן (יח"צ)

מחר ולמשך החודש הקרוב, תיפתח בגלריית פריסקופ לעיצוב עכשווי בתל אביב תערוכה המוקדשת לנעליים הייחודיות שתציג את פועלו של לוי ב-22 שנות יצירה לצד דגמים חדשים. התערוכה היא בתמיכתה של רשת ההנעלה 'שופרא', שם ישיק לוי דגם חדש בשם 'Spill' שעתיד להימכר בחנויות הרשת. הדגם בא להדגיש את משמעות הצבע בעיצוב ולוי משתמש בו כדימוי לצורת התוצר עצמו. נוכחות הצבע, כך אומר לוי, משמעותית במיוחד כאשר הוא מופיע במקום מפתיע, שלא מצפים לו. כאן, הוא מיקם אותו בתחתית וממשיך פנימה לתוך הנעל. המהלך נולד מתוך רצון לייצר סדרת נעליים שמשלבת בין השפה הצבעוני מלאת ההומור והמיומנות שמזוהה עם לוי והנגשתם לקהל הרחב.

 

עוד דגמים חדשים שמחכים לכם בתערוכה, סדרת 'Sneaker Interrupted' ו'Glitch'. באותן הסדרות לוי משבש את המבנה המוכר. מקבץ פגמים מכוונים בדימוים גרפים דו-ממדיים, שהמוח שלנו משלים צורנית כך, שאותן הטעויות לא נתפסות כהפרעה ומהוות חלק מרכזי מעיצוב הנעל.

 

תערוכת 'Hellusion', גלריית פריסקופ, תל אביב

23.2-22.3

נעלי פלמינגו (יח"צ)
מתעתע (יח"צ)
כפכפי Spill (יח"צ)
רוצים להתעדכן בכל פעם שעולה כתבה? עקבו אחרינו באינסטגרם

אולי יעניין אותך גם...