אלסי, עיצוב, מוצר, 100, שנים, חגיגות
מתוך עמוד האינסטגרם alessi_official@

100 שנה: מותג העיצוב האייקוני מחדש קולקציות עבר לרגל חגיגות המאה

עם שיירה של מיטב המעצבים והאדריכלים מאחוריהם, ALESSI מעירים לחיים עיצובי עבר במהדורות מיוחדות ושלל הפתעות לאורך כל השנה

לא כל יום מוסד ותיק כמו ALESSI חוגג 100 שנים של עשייה ויצירה. המותג האיטלקי המפורסם, ידוע בעיצוב אמנות שימושית לבית ולמטבח עם קריצה הומוריסטית, צבעונית ושובבה, אך זה לא תמיד היה המצב. ב-1921 הוא הוקם כבית מלאכה משפחתי, על ידי ג'ובאני אלסי. בתחילת דרכה, החברה עסקה בעיקר במוצרים איכותיים ממתכת והתבססה כמפעל ייצור לעיצוב איטלקי, עד שבשנות החמישים החלו לעבוד עם מעצבים חיצוניים.

 

בהמשך, רקם אלברטו אלסי, המנכ"ל הנוכחי ונכדו של מייסד החברה, שיתופי פעולה עם גדולי העיצוב והאדריכלות, ביניהם מאסטרים כמו אטורה סוטסאס, אקילה קסטיליוני, זאהה חדיד, פיליפ סטארק והרשימה עוד ארוכה. בשנות התשעים המעצבים ביקשו לעבוד עם חומר שיעניק להם חופש יצירה וחדשנות לעיצוביהם. בקשה אשר הובילה למהפך נוסף, ובאלסי החלו לייצר בחומרים שונים וביניהם פלסטיק. עם השנים אלסי ביססה את מעמדה, הכתיבה מגמות עתידיות וגדלה להיות אימפריית מוצרים רבי מכר חדשניים, יצירתיים ומפתיעים.

עושים כבוד לקלאסיקה

השנה, לרגל המאורע, החליטו באלסי לרענן את הארכיון הישן. לציון החגיגות נבחרו שניים-עשר ערכים המייצגים את זהות המותג. מאחורי כל אחד מהם עומדת קולקציית מוצרים במהדורה מיוחדת במינה, אובייקטים שלא יצאו לאור עד היום וגרסאות חדשות למוצרי עבר אייקונים. מדיי חודש ולאורך כל השנה יחשפו כל פעם קולקציה אחת. סך הכל 12 פרויקטים המייצגים 12 ערכים, לאורך 12 החודשים הקרובים.

 

כחברה המפגישה בין אומנות לתעשייה, השיקו החודש את אוסף המוצרים הראשון בשם TWERGI תחת הערך הראשון "מלאכת יד תעשייתית". מדובר במחווה לקלאסיקת העבר של האדריכל האגדי אטורה סוטסאס. סט אובייקטים בחריטת עץ בהשראת סדרת הטוטמים שלו עם קבוצת העיצוב ממפיס מ-1980. בין המוצרים צנצנות, חולץ פקקים, מטחנות פלפל, כל אלה עברו מהפך והתחדשו בצבעוניות חדשה ועדכנית. לצידם, מיני קולקציה של אנדרה ברנז'י, בורטונאלי ברצ'בי, קונו פריי ובורטולוני באצ'לי.

בין הערכים הנוספים המעוררים עניין נמצאים 'קו הגבול', 'שירה', 'פרדוקס' ואנחנו מחכים וסקרנים לראות מה מסתתר מאחוריהם.

אולי יעניין אותך גם...