נדב ועידו ברזילי
נדב ועידו ברזילי (צילום יחצ)

הצעירים המבטיחים בנדל"ן: הכירו את עידו ונדב ברזילי

האחים הם מנכ"לים ובעלים משותפים של קבוצת ברזילי, חברה ליזמות נדל"ן שמתמקדת בבנייה למגורים עבור סטודנטים

בכל חודש נציג צעירים מבטיחים עד גיל 35 מענף הנדל"ן בכל תחומיו. הצעירים המהווים את הדור הבא של הענף הקימו ומובילים עסק משלהם, וביצעו מהלכים עסקיים משמעותיים, כל אחד בתחומו.

עידו ונדב ברזילי
מנכ"לים ובעלים משותפים של קבוצת ברזילי, חברה ליזמות נדל"ן

אישי:

עידו: בן 30, נשוי+2, גר בהרצליה, בעל תואר ראשון במנע"ס ומימון
נדב: בן 32, נשוי+2, גר בהרצליה, בעל תואר ראשון בחשבונאות ומנע"ס

מוטו: לייצר מוצרים טובים במחיר הוגן

איך נכנסנו לתחום הנדל"ן? תמיד ידענו שנרצה לעסוק בנדל"ן, אבל לא ידענו מה בדיוק ולא הכרנו את התחום. עם השחרור מצבא קבע התחלנו לקחת קורסים מקצועיים במכללות ללימוד נדל"ן. במקביל החלטנו שתוך חודש אנחנו קונים דירה והתחלנו לבדוק את אזור שדרות, כי מה שמשך אותנו זו הסמיכות למכללת ספיר שסיפקה תמיד ביקוש של שוכרים, הרכבת שהייתה עתידה להגיע לעיר, ומחירי דירות נוחים ביחס להון העצמי שחסכנו במהלך שירות הקבע.

קנינו דירה בשדרות ומכרנו אותה לא הרבה אחרי כן. לא הרווחנו הרבה מהמכירה הזו, אבל למדנו המון על התהליך והרגשנו מה זה לקנות נכס משלך וחווינו את כל החוויה. בהמשך התקדמנו לשיפוץ וילה של המשפחה ומכירתה, לאחר מכן בנינו שתי וילות בעצמנו – ואז הבנו שאנחנו רוצים לבנות למגורים, בנייה רוויה. החלטנו לקנות קרקע לבניית 30 דירות בעפולה. רצינו ללמוד מהגדולים ומהניסיון שלהם, אז התחברנו לקבוצת לוינשטין וביחד יזמנו והקמנו פרויקט מגורים שכיום כבר מאוכלס עם 170 משפחות.

העסק: קבוצת ברזילי הינה חברה ליזמות נדל"ן שמתמקדת כיום בבנייה למגורים עבור סטודנטים. הגישה שלנו אומרת שפרויקט איכותי נבנה בהתאמה מושלמת לדיירים שלו, משתלב עם הסביבה ומעניק תחושה ביתית אמיתית.

הבידול: בשעה שרוב היזמים והקבלנים מתמודדים על מחיר מינימלי לדירה קונבנציונלית במסגרת מחיר למשתכן, אנחנו חיפשנו משהו אחר ושונה, שיבליט את הערך המוסף שלנו. הבנייה למגורים לסטודנטים נותנת מצד אחד פתרון לשוק המשקיעים שנבלם בגלל מדיניות הממשלה, ומצד שני נותנת לסטודנטים עצמם פתרון מגורים איכותי שעד היום לא היה להם, עם קהילתיות, יחסי חברה, וגם פתרונות תחזוקה שוטפים.

גאווה: איתרנו קרקע ל-4 בניינים בנתיבות. זיהינו תוכנית בניין עיר מאוד אטרקטיבית ועירייה תומכת, אז התמודדנו בכל הכוח במכרז של רשות מקרקעי ישראל. זכינו והקמנו את הפרויקט, והוא היה הצלחה מסחררת – סיימנו מכירה של 152 דירות בתוך חודש בלבד.

כשלון או פספוס: נכנסנו לעסקה על סמך "מילה" ולא גיבינו את הדברים בהסכם מסודר. בדיעבד למדנו כי כל מה שלא מסוכם בכתב לא ניתן להוציאו לפועל.

מה הייתם משנים במהלך הקריירה? היו לנו הרבה טעויות במהלך הדרך, אבל אנחנו מאמינים שכל דבר שקרה לנו הוא לטובה ולמדנו ממנו המון.

פרגון: גלעד מור, השותף שלנו. גלעד יצא מחברה גדולה – קבוצת חנן מור – שם עבד כ-12 שנה וצבר ניסיון רב בשיווק, תכנון, וגיוס כספים. ביחד עם גלעד אנחנו בונים היום כבר 3 פרויקטים, שהמשמעותי בניהם הוא be – מתחם מגורי סטודנטים בתפיסה קהילתית טכנולוגית שמגדיר מחדש את צורת מגורי הסטודנטים בארץ.

איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 10 שנים? עיקר הפעילות שלנו כיום, ובה אנחנו רואים את עצמנו גם בעתיד – בניית מחתמי מגורים לסטודנטים המותאמים לדור העתיד. בעוד 10 שנים נשאף ליצירת רשת מתחמים בארץ ובעולם.
זיהנו שקהל הסטודנטים לא מטופל ואף אחד באמת לא חשב על הצרכים שלו. זיהינו גם קהל של משקיעים שמחפשים אלטרנטיבות להשקעה עם הון עצמי נמוך – עלות דירה של 500 עד 700 אלף שקל – עם מנגנון ניהול מסודר שמייתר את הצורך להתעסק בהשכרת הנכס ותפעולו. מתחמי המגורים האלה הם שילוב מצויין של כל אלה.

מה ה"אני מאמין" שלכם? יצירת ערך בכל מקום בו אנו פועלים, ויצירת מצבי winwin לכל השותפים לדרך.

אולי יעניין אותך גם...