מפרויקט הגמר של אן דאהן, המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר (צילום: עדי סגל)

5 קולקציות בולטות ממחלקת עיצוב אופנה בשנקר

תהליך עיצוב שהתחיל לפני הקורונה ונמשך תוך כדי התקופה המאתגרת הוליד קולקציות מלאות אמירה, ייחודיות ורלוונטיות

שנת הלימודים האחרונה תפסה את בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר עסוקים בשאלות רבות המשקפות, באפן טבעי, את הלכי הרוח של הדור הצעיר. אך הפעם, כל זה קרה, לנוכח התמורות האדירות שחלו בחודשים האחרונים בעולם בכלל ובעולם האופנה בפרט.

"בימים אלה, מסיימים 43 סטודנטים ארבע שנים של מסע אקדמי ויצירתי במיוחד" כתב אילן בז'ה, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, לסטודנטים שלו "את זה, הם עשו בשנה סוערת ומטלטלת שהעולם לא ידע ולא הכיר. עם זה, הם מלאים בסקרנות, אופטימיות זהירה והיכרות עמוקה עם עולם העיצוב, האמנות והתרבות והם יוצאים אל דרכם העצמאית מצוידים בארגז עשיר בכלים עיצוביים, טכנולוגיים ומסחריים".

מתוך הפרויקט של גל גטניו (צילום: עדי סגל)

תערוכת בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה תהיה פתוחה לקהל הרחב ב 7-16/8, ברחוב אנה פראנק 12, רמת גן.

שעות פתיחה: 7.8 | 10:00-14:00, 9-13.8 | 10:00-18:00, 14.8 | 10:00-14:00, 16.8 | 10:00-22:00.

הנה חמש קולקציות אקטואליות שבחרנו להציג בצירוף הסבר של אילן בז'ה, ראש המחלקה:

אורי שרייבר

לראשונה במחלקה, רשמה שרייבר שיתוף פעולה בפרויקט הגמר בין סטודנטית לעיצוב אופנה וסטודנטית להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. כך, יצרו השתיים קולקציה הבודקת אופנה, תנועה, מתיחה, חלל, צליל, קול ומוסיקה. הסטודנטיות זכו בפרס החדשנות מטעם מרכז כדר, שנקר.

פרס החדשנות (צילום: עידו לביא)
שיתוף פעולה ראשון מסוגו (צילום: עידו לביא)

נועה טרלובסקי

הקולקציה היא פרי של זיכרון ילדות של נועה מגינת הקקטוסים המפוארת של סבתה בערד. פרטי הלבוש בקולקציה, עוברים דרך נקודת מבט תיאטרלית תוך כדי שילוב של צורות, טקסטורות וצבעוניות הלקוחים מהצמחים הדוקרניים. 

זיכרון מבית סבתא (צילום: עידו לביא)
חצי תיאטרלי (צילום: עידו לביא)

נטלי צור

צור יצרה קולקציה החוקרת את שייכות ואריזת הבגד, שהוא אחד הגורמים היותר מזהמים בתעשייה. את קולקציית בגדי גברים שלה, היא בנתה כמלתחה חכמה ועל זמנית. אל הפריטים פונקציונליים, היא הגיעה מתוך מחקר על צורניות, על פריסה ועל שימושיות שיש באריזות ובקיפול הבגדים. הקולקציה מורכבת מחומרים ובדים טבעיים מול חומרים ממוחזרים שמקורם במוצרי אריזה.

לא זבל (צילום: עידו לביא)
חומרי אריזה (צילום: עידו לביא)

עדיין לא מנויים לניוזלטר של LEGIT? זה בדיוק הזמן להקליק

נוי פוליבה

הקולקציה של פוליבה מציגה מערכות לבוש unisex הבודקות את השילוב שבין המכונות האנושיות יחד עם ההתחקות אחר התנהגות בני האדם. הקולקציה, שעוצבה כולה בצבע לבן,  משדרת תחושת מעבדה, ריחוק וניכור והיא עשויה מחומרים טבעיים, כמו כותנה  וצמר, ומחומרים מרעישים, כמו ניילון ומצנחים. 

מכונות אנושיות (צילום: עידו לביא)
והתנהגות בני האדם (צילום: עידו לביא)

אורן איתן

איתן אסף ספות עור ישנות שמצא ברחבי העיר, פירק אותן ומהן יצר ועיצב קולקציית גברים. את זה הוא עשה תוך שימוש ברצועות, בחלקי הידיות ובבסיסים המתפוררים. באפן מפתיע, אל החומרים הגסים, הוא הוסיף משי וסריגים עדינים. השילוב בין העור לרוך, יצר מתח חדש ומעניין שאנחנו לא מורגלים אליו באופנת הגברים.

שאריות של ספות (צילום: עידן לביא)
ואריגי משי (צילום: עידו לביא)

אולי יעניין אותך גם...