נטע בן אבו (צילום: עדו לביא)

5 קולקציות בולטות ממחלקת עיצוב אופנה בויצו חיפה

אובדן הילדות, תרבות הצריכה, מחלת הסרטן, מחלות נפש ומיגדר - נראה שהסטודנטים לוקחים את החיים די קשה. הנה דוגמאות

19 מעצבי אופנה סיימו בשנה המורכבת הזו את לימודיהם. "בקולקציות הגמר, התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה, הטקסטיל והטכנולוגיות המסורתיות. במהלך השנה, פיתח כל אחד כתב יד אישי תוך שילוב טכניקות הדפסה, סריגה ואריגה שונות יחד עם עבודת טקסטיל ועיצוב בתלת ממד. זה, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית" אמרה מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה. 

"הקשר והחיבור בין הנושא שבחר כל בוגר לבין הבאתו לידי ביטוי ביצירת הדגמים, נעשה בצורה מושלמת. כושר התרגום של הסטודנטים את הנושא, מראה על רמת מעצב גבוהה ואני מאחלת לכל הבוגרים הצלחה גדולה" הוסיפה לביא.

אחורי הקלעים (צילום: שחר טישלר)

בוגרי המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מציגים השנה את תערוכת הבוגרים, איך לא, בסימן תקופת הקורונה והלימודים המקוונים. לראשונה השנה, התערוכה תוצג כווירטואלית ותכלול פרזנטציות דיגיטליות, ריבוי מסכים ומדיה ואובייקטים פיזיים. אוצר: אלון רזגור.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד 10/8, הגנים 21, חיפה.

הביקור בתיאום מראש בטלפון 1-800-770-990, ובהתאם להנחיות של משרד הבריאות על פי התו הסגול. 

ביום צילום הקולקציות (צילום: שחר טישלר)

הנה חמש קולקציות אקטואליות שבחרנו להציג בצירוף הסבר של מירב לביא, ראשת המחלקה:

סתיו פרג'יאן – בוסר

"סבתי תותי, נאלצה בגיל 12 לעזוב את בית הוריה ואת עולמה המוכר והתמים בפרס ולעלות לארץ למען חיי נישואין בוגרים עם משפחה בת 8 נפשות" מספרת סתיו פרג'יאן "נטישת עולם הילדות שלה, מעלה בי שאלות מהותיות על דרכי התמודדותה עם גורל שנקבע עבורה".

שאלות (צילום: עדו לביא)
על דרכי התמודדות (צילום: עדו לביא)

מאיה אורשקינה – UNCONTROLLED

מאיה אורשקינה אומרת שהקולקציה שלה שואבת השראה מתופעת תרבות הצריכה העולמית שבאה לידי ביטוי בצריכת יתר ורכישה ואגירה מוגזמת של מותגים. "תופעה שקיימת בכל שכבות האוכלוסייה ומעניקה תחושה, לעיתים מזוייפת, של רווחה כלכלית ומעמד חברתי גבוה. הקולקציה שעיצבתי, משלבת בין יצר נשלט ובלתי נשלט בתרבות הצריכה".

צריכת יתר (צילום: עדו לביא)
ואגירה מוגזמת (צילום: עדו לביא)

עדיין לא רשומים לניוזלטר של LEGIT? זה בדיוק הזמן להקליק

אפרת יתח – גרורות

מחלת הסרטן היא המגפה של העידן הנוכחי. "כל מי שחלה והבריא, יודע להעיד שהחיים אינם ברורים מאליהם, בדיוק כמו המחלה. יש בהם עליות, מורדות, המולה, דממה, שמחה ועצב" אומרת אפרת יתח "הקולקציה שלי משקפת את התהליך אותו עברתי עם אבי, שהיה אדם חזק, כל יכול ומלא באופטימיות. לאט לאט שברה התקדמות המחלה את גופו, ולבסוף גם הביסה את רוחו".

שמחה (צילום: עדו לביא)
ועצב (צילום: עדו לביא)

נטע בן אבו – DIS-ORDER

"הרעיון לקולקציה צמח מתוך חוויה אישית ורגשית שלי" מספרת נטע בן אבו "מאז ומעולם הפרעות נפש מתחוללות בתוכנו ומסעירות את נפשנו. אחת מדרכי הביטוי של הפרעה נפשית כלפי חוץ היא באמצעות יצירת אמנות שונה ומשונה ככל שתהיה. הקולקציה, מהווה תגובה רגשית, דרך לביטוי, לריפוי וביטחון להביע רגשות בשפה חדשה".

רגשות (צילום: עדו לביא)
בשפה חדשה (צילום: עדו לביא)

ג'ורג' נאסר – Graveyard Funhouse

הקולקציה מספרת את סיפורו של ילד שגדל בבית ספר תיכון ערבי נוצרי קתולי. "לפי ערכי הדת והחברה בה גדל, נטייתו המינית הייתה – תועבה" מסביר ג'ורג' מאסר "בגדילתו, ריחף מלאך המוות מעליו והיה לו כצל, ובתי הקברות היו לו כמגרש משחקים. מצלעו השבורה והמדממת ברא הילד אלטר אגו, ושניהם מנסים בכל יום מחדש לארוג את כל החלקים, לחפש את היופי והטוב שבעולם, ולנסות להפוך את החושך לאור".

מחושך (צילום: עדו לביא)
לאור (צילום: עדו לביא)

אולי יעניין אותך גם...