מתוך עמוד האינסטגרם tinto_tlv@

10 מקעקעים ישראלים ובינלאומיים שאתם חייבים להכיר

אספנו לכם עשרה מקעקעים מהארץ ומחו"ל לפעם הבאה שיכה בכם געגוע לצריבת המחט המשכרת

מימי מצרים העתיקה והמומיות המעוטרות, דרך כתובות קעקועים עם סגולות מאגיותוסימנים שבטיים מתרבויות שונות, נראה שאמנות הקעקועים סובבת את האדם מקדם ההיסטוריה. קעקועים גורמים לנו להרגיש תחושת זהות, שייכות לקבוצה מסוימת או דווקא ייחודיות. רבים רואים בהם יצירות אמנות לכל דבר, ובאמנות כמו באמנות, קיימים זרמים וסגנונות רבים. ליקטנו ובחרנו בשבילכם את עשרת הגדולים והמסקרנים.

ניחוחות של חוץ לארץ

הידעתם כי מלאכת הקעקוע בעת העתיקה הייתה נחלת מלאכתן הבלעדית של נשים? אז נפתח את הרשימה עם נציגות המין הנשי. עם רקע בעיצוב גרפי דיגיטלי, ג'ס צ'ן (Jess Chen) ממחישה את הפשטות האורגנית שבטבע בקוויה. מהסטודיו שלה הממוקם בטורונטו, היא מרחיבה את יצירותיה למגוון מוצרים בהם כלי קרמיקה וטקסטיל.

ריטה המעצבת מאחורי הסטודיו Rit Kit פיתחה טכניקה ייחודית אשר עושה שימוש בצמחים ופרחים אמיתיים, בעזרתם היא מטביעה את חותמם על גבי העור. בטכניקה זו אי אפשר ממש לחזות את התוצאה הסופית. כך, היא מביעה אותנטיות הלוכדת את הרגע ומתעדת את הטבע במיטבו.

בעבודותיה, Sasha Unisex מצליחה להביע את צבעי המים ממחברת הסקיצות על גופם של לקוחותיה. שועלים, חתולים ואריות, היא מרבה לעבוד עם מוטיבים מעולם החיות, אותם היא מעבירה במקטעי צבע ססגוניים. קשה לכם להתחייב? המעצבת מציעה קעקועים זמניים ופריטי אופנה מתוך שיתופי פעולה עם מותגים מובילים בתחום.

האמן הטורקי Okan Uckun חי ועובד בניו יורק, ולוקח חלק בסטודיו לקעקועים המצליח Bang Bang. עבודותיו המודרניות הן שילוב של צורות גיאומטריות פשוטות, לצד קווים, היוצרים יחד קומפוזיציות מורכבות ומעניינות. כמו חבריו למקצוע, גם הוא מתרגם את עבודותיו לידי מוצרים נוספים, בשיתוף פעולה מעניין אשר הוליד סדרת תכשיטים מינימליסטית ואלגנטית.

מהסטודיו שלה הממוקם בבייג'ין הרחוקה, Chen Jie שואבת השראה מהתרבות האסייתית. בשונה מהקעקועים המסורתיים, בעבודותיה אין קו מתאר. דרך נתזים וכתמי צבע כמשיכות מכחול, העור משמש לה כקנבס ליצירה.

עבודה עברית

דנה ששו היא מקעקעת וחלק מסטודיו גידה המפורסם. הסגנון שלה הוא גיאומטרי וחזרתי היוצר מעין מנדלות מודרניות מהפנטות. עבודת הניקוד שלה מדויקת כעבודות רקמה, נותנת לצורות לדעוך ומכניסה עדינות ליצירות.

מעצבת נוספת גם היא נציגת הסטודיו התל אביבי האהוד היא סבטה פונדלניק. העבודות שלה מתאפיינות בקו אורגני עם עובי משתנה המטייל על הגוף. מעניק מראה טבעי המזכיר טקסטורות עץ או מי נחל זורמים.

למי מכם שאוהבים קעקועי צבע, ראובן קרבץ הוא האמן עבורכם. עם עבודות צבע מטריפות ומתעתעות, הוא יוצר תלת ממד למראה ריאליסטי, אשר פורץ את גבולות העור.

על קו תל אביב- ניו יורק, קוזו גם הוא מתמחה בקעקועי צבע ריאליסטים עם סטייל ייחודי משלו. הוא משלב סצנות מעולמות שונים, מוצא את נקודות הממשק שלהן ומחברן יחד לכדי יצירה אחת. בעבודותיו מרבה להשתמש במסגרות ברורות ולצאת מגבולותיהן.

האחרון הסוגר את הרשימה, הוא עומרי גולדזק וקעקועיו הקליגרפיים. לצד משחק מסקרן עם המילה הכתובה, הוא הופך את האותיות לקומפוזיציות יפהפיות כמעט ובלתי קריאות. נותן הרבה כבוד לעבודת הפונט עם מילה או משפט המסתתרים ביצירותיו.   

לגזור ולשמור!

אולי יעניין אותך גם...