הפרויקט ש גל יוסף (צילום תמיר מוש)

מוזיאון בלנסיאגה בתערוכה עם 12 בתי הספר לאופנה המובילים בעולם

התערוכה החדשה במוזיאון קריסטובל בלנסיאגה נפתחה בספרד והיא מציגה עבודות של סטודנטים לאופנה מבתי הספר המובילים בעולם. מנחשים מי מככב שם?

מוזאון קריסטובל בלנסיאגה שבספרד יזם שיתוף פעולה עם שניים עשר בתי הספר לאופנה המובילים בעולם, על מנת לשמר את המורשת המפוארת של המעצב. בתום פרויקט שנמשך כשנתיים, בחר המוזיאון עבודות מצטיינות של 41 סטודנטים, והן מוצגות כעת בתערוכה מיוחדת שנפתחה בספרד ותהיה מוצגת עד חודש ינואר.

הפרויקט של רועי ברדס (צילום יוסי גמזו)

בין ארבעים ואחד הסטודנטים שנבחרנו, מוצגות בתערוכה גם חמש עבודות של סטודנטים מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. רן גרבר ורועי ברדס שסיימו את לימודיהם ב2021, יולי טולדנו, גל יוסף ויול מעודד שנמצאים בשנה האחרונה ללימודים כעת. לפתיחת התערוכה בספרד הוזמנו אילן בז'ה ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, מאיה ארזי וג'קלין סופר מנחות הפרויקט ומרצים וסטודנטים מבתי הספר: סנטרל סיינט מרטינס לונדון, פרסונס ניו-יורק, האקדמיה לאופנה באיסלנד, האקדמיה לאופנה ברומא, IED מדריד.

הפרויקט של יול מעודד (צילום אורון קפלן)

הפרויקט בשנקר התקיים במסגרת קורס בגדים מחויטים, ותחילתו שעוד היתה ב-2019 הוזנקה בביקור המרצים מכל בתי הספר בארכיון האופנה של המוזיאון, בו הציג האוצר הראשי את הפריטים האייקוניים ביותר של בלנסיאגה וניתח את שיטות העבודה הייחודיות בהן השתמש. מעצב האופנה האגדי כריסטובל בלנסיאגה היה ידוע ביכולות הווירטואוזיות שלו ליצור בגדים מחויטים בעלי צלליות פיסוליות בקווים מעוגלים והרמוניים. הייתה לו יכולת להעביר את האיורים שלו מהנייר למציאות בעזרת השליטה והמיומנות הגבוהה שלו בחייטות מתקדמת.

הפרויקט של יולי טולדנו (צילום יוסי גמזו)
הפרויקט של רן גרבר (צילום יוסי גמזו)
הפרויקט של גל יוסף (צילם תמיר מוש)

אולי יעניין אותך גם...