אדריכלות
מוזיאון ומרכז תרבות
מוזיאון ומרכז תרבות (Pol Viladoms)

מבקרים בברצלונה בקרוב? נפתח בית המגורים הראשון שעיצב גאודי

עבודות מחמירות של שימור ושחזור הביאו לפתיחתו של בית המגורים הראשון שתכנן גאודי כמוזיאון ומרכז תרבות

לא מזמן, נפתחה לראשונה למבקרים, קאזה ויסנס, בית המגורים המשמעותי הראשון שעיצב והשלים בברצלונה האדריכל הקטאלני הנודע אנטוני גאודי. בעת תכנון הבית, היה גאודי הצעיר בתחילת שנות השלושים לחייו וסיים זה עתה את לימודיו בבית הספר לארכיטקטורה בעיר. על יצירת המופת, שהוכרזה בשנת 2005 כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו, נאמר שזהו המקום שבו נזרעו הזרעים לעולם הפנטזיה הפנטסטי של גאודי כפי שבלט בעבודותיו וייחד אותו לאורך כל שנות פעילותו.

Pol Viladoms
Pol Viladoms

הקאזה, תוכננה במקור כבית קיץ עבור התעשיין מנואל ויסנס ומשפחתו, נבנתה, החל בשנת 1883, במשך כחמש שנים. העבודה התארכה יותר מהמתוכנן והתעכבה בעיקר בשל קשיים כלכליים אליהם נקלע ויסנס באותן שנים. מכיוון שהבית והחזית שלו מעוטרים באריחים צבעוניים, יש הטועים לחשוב שויסנס היה יצרן מוצרי קרמיקה וכי אלו שימשו כתצוגת תכלית ליכולותיו המקצועיות.

הבית נבנה בסגנון הארט נובו (מודרניסטה) המזוהה עם גאודי ומאופיין בקווים טבעיים, בחומרים פשוטים ומקומיים ובצבעוניות עזה. עוד ניכרת בבית גם השפעה אוריינטאלית מזרחית הכוללת קווים ישרים ומעוגלים, בנייה מאבן ולבנים אדומות חשופות וקירות מצופים באריחי קרמיקה היוצרים פסיפסים צבעוניים ועיטורי פרחים.

Pol Viladoms
Pol Viladoms

במהלך השנים, נערכו במבנה לא מעט שינויים כשבין היתר הוא חולק לשלוש דירות נפרדות, שופץ מספר פעמים ואף איבד חלק מהגינה שסבבה אותו לטובת בניית מבני מגורים חדשים. ארבע הקומות שבמקור שמשו כקומת מחסן, קומות מגורים וקומת משרתים, הוסבו עם פתיחת המוזיאון למרתף המשמש כחנות ספרים, קומת כניסה לקבלת פני המבקרים ושתי קומות גלריה המתמקדות בהיסטוריה של הבית ובפעילויות המוזיאון. בנוסף, יכולים המבקרים לצאת גם לסיור על גג הבניין המספק גם הוא עניין אדריכלי כיאה ליצירות רבות של גאודי.

Pol Viladoms
Pol Viladoms

לקראת הפתיחה, שוחזרו החללים המקוריים שעיצב גאודי לפני כמאה עשרים וחמש שנים באופן קפדני ומדוקדק בעבודות שהחלו במרץ 2017 והסתיימו כשמונה חודשים אחר כך. צוות רב תחומי שכלל, בין היתר, אדריכלים, אומנים, היסטוריונים, מומחים ליצירתיו של גאודי, כימאים וצלמים, גיבש יחד את המסקנות המדויקות לצורך ביצוע עבודות השימור. אגף שלם, שסופח לבית בשנת 1925, נוצל כעת לצורכי המוזיאון החדש והוא מכיל כעת גרם מדרגות מודרני, מעלית וחללים פונקציונאליים שעוצבו בסגנון עכשווי נועז כקונטרסט המכבד את הקיים.

המוזיאון מכיל אוספים קבועים כמו גם תערוכות מתחלפות ופעילויות תרבותיות וחינוכיות. מספר המבקרים ליום מוגבל כך שכדאי להזמין כרטיסים מראש.

Pol Viladoms
Pol Viladoms

LEG!TJOBS

אנו משרד מיתוג רב תחומי המשלב עבודות בתחומי הפרינט והדיגיטל . מחפשים מעצב מנוסה בעל יכולות רחבות ורצ [...]

אם את/ה מעצב פנים עם ניסיון של שנתיים או יותר של עבודה במשרד המתמחה במשרדים או מסחר, עם הרבה תשוקה ל [...]

monday.com מגייסת מעצב/ת פנים למשרה חלקית/מלאה⚡ אם את/ה בעל תואר בעיצוב פנים, נסיון בעיצוב משרדים (י [...]

אם אתה (או את כמובן) אדם יצירתי, אחראי ובעל יכולת ניהול עצמי, יכולת עבודה בצוות מהסקיצה ועד אחרון הפ [...]

סטודיו עליזה שינזון, העוסק בפסלי אור, מחפש מעצב/ת מוצר אומן/ית בעל/ת היכרות עמוקה עם חומרים שונים, ח [...]

לסטודיו דרושה אדריכלית/מעצבת/הנדסאית בעלת 3 שנות ניסיון ושליטה מוחלטת ב Revit ובתכנות תלת מימד אוירה [...]

רושים/ות לנו אדריכלים/יות לעבודה על מגוון פרויקטים מרתקים בקנה מידה גדול.   [...]

לעבודה בתחומי האדריכלות והעיצוב, אנו מחפשים: אדריכל/ית או סטודנט/ית לאדריכלות,   בואו להיות חלק מהצו [...]

למשרד “משה צור אדריכלים בוני ערים בע”מ”, סניף תל אביב, דרושים: * אדריכלים/ות איכותיים/ות ומנוסים/ות [...]

תחומי הביצוע – שרטוט תכניות פנים למכרז/לביצוע כולל פרטי ביצוע עד לקנ”מ הקטן יותר. שיתוף פעולה עם היו [...]